„Dizaino sparnai“ pristatyti Socialinių inovacijų forume Briuselyje
Spalio 1-2 dienomis projekto „Dizaino sparnai“ vadovė Gabija Vanagė dalyvavo Briuselyje (Belgija) vykusiame „Socialinių inovacijų forume 2024“. Šis renginys – svarbiausias ir didžiausias Europos socialinio fondo (ESF+ SI+) iniciatyvos renginys, organizuojamas jau ne pirmus metus. Forumo organizatorių kvietimu, projektas „Dizaino sparnai“ buvo pristatytas socialinių inovacijų mugėje, kurioje dalyvavo specialiai šiam renginiui atrinkti 35-ių iniciatyvų atstovai.
Šiais metais forume daugiausia dėmesio buvo skiriama socialinėms inovacijoms ir gebėjimams. Dalyviai iš visos Europos nagrinėjo, kokie gebėjimai yra būtini socialinių inovatorių sėkmei, ir kaip socialinės inovacijos prisideda prie šių itin svarbių gebėjimų ugdymo.
„Džiaugiuosi galimybe šio forumo metu pristatyti „Dizaino sparnus“ kaip unikalią socialinės inovacijos praktiką, taip pat užmegztais prasmingais ryšiais su įvairių institucijų atstovais ir socialinių iniciatyvų bendruomene. Tokie renginiai geriausiai atskleidžia, kaip pavienė idėja gali išaugti į socialinę inovaciją, ir kokią reikšmę ji kuria visai visuomenei“, – sako Gabija Vanagė.
Per dvi dienas daugiau kaip 250 dalyvių iš ESF+ vadovaujančiųjų institucijų, ESF+ įgyvendinančiųjų partnerių, organizacijų ir projektų, kuriems skiriamas ESF+ finansavimas, Užimtumo, socialinių reikalų ir darbo generalinio direktorato politikos ir geografinio skyriaus pareigūnų, penkių ESF+ praktikos bendruomenių ir ALMA tinklo aktyviai dalyvavo įvairiose plenarinėse sesijose, praktiniuose seminaruose ir pristatymuose, kuriuose buvo pristatoma perspektyvi socialinių inovacijų praktika iš visos Europos Sąjungos.
Vienas iš svarbiausių forumo akcentų – Social Innovation Match (SIM) duomenų bazė, kuri suteikia unikalią platformą socialinių inovacijų kūrėjams visoje Europoje plėsti ir pristatyti savo iniciatyvas. Socialiniai inovatoriai buvo pakviesti nominuoti savo geriausią praktiką, įkeldami atvejų tyrimus į SIM platformą ir užpildydami nominacijos formą. Iš viso buvo gautos 69 nominacijos iš 19 ES šalių, o Socialinių inovacijų forumo organizuojamoje socialinių inovacijų mugėje – interaktyviame kontaktų užmezgimo renginyje – dalyvavo 35 socialiniai inovatoriai.